2. ROČNÍK ZŠ MOJŽÍŘ VYRAZIL DO SVĚTA – PRACHATICE, HLUBOKÁ NAD VLTAVOU

Ve dnech 30.-31.5 se zúčastnil výběr dětí ze tříd prvního stupně vlastivědné exkurze do jižních Čech.

První den po příjezdu do malebného městečka Prachatice jsme navštívili stálou expozici Muzea české loutky a cirkusu, kde si děti po poutavé prohlídce samy vyrobily loutku. Posilnění zmrzlinkou jsme si dali výstup na rozhlednu Libín, který všichni hravě zvládli.

Po svačince hurá do hotelu Rychta v Netolicích, kde nás čekaly luxusní pokoje a báječná večeře.

Budíček v krásných 8:30, snídaně dle přání, balení, úklid pokojů a pak přesun na zámek Ohrada u Hluboké nad Vltavou, návštěva expozice Muzea lesnictví, myslivosti se zážitkovou expozicí „Les pramenů-příběh lesů“. Po malém občerstvení a odpočinku jsme navštívili ZOO Ohrada u Hluboké nad Vltavou, kde jsme i poobědvali. Zpět do Mojžíře jsme dorazili po náročném průjezdu Prahou až v 18:15, kde už nás netrpělivě očekávali rodiče.

Myslím, že se nám výlet vydařil a a všem se líbil.

Za všechny účastníky zájezdu Kateřina Jehličková

Foto zde: