MANUÁLY Z KRAJSKÉ HYGIENICKÉ STANICE

Vážení rodiče, šíří se panika, že celá škola je zasažena svrabem. I my máme informace, že na sídlišti svrab je. Od rodičů ale máme potvrzené pouze 2 případy, jména pochopitelně sdělovat nemůžeme. Nicméně jsme kontaktovali Krajskou hygienickou stanici a ta poskytla materiály, které najdete v přílohách zde:

Svrab

Rus (šváb) a štěnice

Zároveň tedy najdete  i informace o švábech a štěnicích. Při podezření na svrab, případně impetigo, kontaktujte svého dětského lékaře a řiďte se jeho pokyny. Víme, že mnoho dětí lékaře z pochopitelných důvodů nemá, v takovém případě by Vám měla pomoci dětská pohotovost Masarykovy nemocnice.  Na četné dotazy či výzvy k uzavření školy odpovídám, že tuto pravomoc opravdu ředitel nemá, ale k takovému kroku není ani důvod. Dbejte zvýšené hygieny a děti posílejte do školy.

Mgr. Karel Bendlmajer

ředitel školy