ŽÁCI 6.ROČNÍKU A 7.B NAVŠTÍVILI NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM V PRAZE

Žáci 6. a 7. tříd navštívili ve čtvrtek 22.11. Národní technické muzeum v  Praze v rámci projektu věnovanému poznávání paměťových institucí. K příležitosti 100. výročí vzniku Československa byl připraven interaktivní program Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět. Po úvodní přednášce lektorky, ve které se žáci dozvěděli mnoho informací o technickém a průmyslovém vývoji Československé republiky, následovala prohlídka muzea, při které žáci odpovídali do pracovního listu na otázky týkající se dopravy a techniky v domácnosti. Některé exponáty v muzeu si zájemci mohli i vyzkoušet – třeba zapózovat na motorce nebo se vyfotit v lokomotivě.

Exkurze byla zajímavá, většině účastníků se líbila a občerstvení v McDonaldu při zastávce na zpáteční cestě jim také chutnalo.

Mgr. Miroslava Kunzová