Vítejte na stránkách ZŠ Hlavní 193, Mojžíř

Historické dění ve školním roce 2014 - 2015

Levý roh

Historicky ze školy

5. července 2015

Fotografie z rozlučky s vycházejícími žáky

Mgr. Karel Bendlmajer

30. června 2015

Školní akademie 2015

Mgr. Karel Bendlmajer

27. června 2015

Ve středu 24. května se uskutečnil výlet třídy 1. C do zámeckého areálu Velké Březno. Děti úspěšně absolvovaly výukový okruh "Těžký život princů a princezen", osvěžily se v zámecké kavárně a poté se vydaly na prohlídku místního parku. Největší obdiv si vysloužil Lyrovník tulipánokvětý a siesta v růžovém sadě.
fotografie

Mgr. Denisa Dologhová

27. června 2015

Ve čtvrtek 25. 6. 2015 proběhl sportovní den. Žáci soutěžili v různých disciplínách a kategoriích za své úspěchy získávali mojžířské peníze, které po skončení akce směnili za hodnotné ceny SRPŠ. Akce se vydařila, počasí přálo. Chtěl bych poděkovat všem, kdo se na zdárném průběhu podíleli zejména pak hlavním organizátorům slečně učitelce Lucii Šulákové a panu učiteli Martinu Jarábkovi.
fotografie

Mgr. Karel Bendlmajer

27. června 2015

Fotodokumentace z prezentace učebního oboru truhlář, kterou naši žáci absolvovali v rámci projektu „Dobrá volba“ v pátek 19.6..
fotografie

Mgr. Karel Bendlmajer

27. června 2015

V úterý 24.6. 2015 navštívili naši žáci 2. stupně v rámci tzv. “branného dne“ Den s policií ČR na parkovišti u zimního stadionu.
fotografie

Mgr. Karel Bendlmajer

25. června 2015V Ústí nad Labem, 24. 6. 2015                                                              Mgr. Karel Bendlmajer
                                                                                                                          ředitel školy

25. června 2015

V pondělí 22. 6. 2015 proběhla v tělocvičně školní akademie. Jednalo se opět o velmi vydařenou akci. Chtěl bych jménem vedení školy poděkovat všem žákům i dospělým, kteří na akademii vystupovali, či se na ní jakkoliv podíleli, zejména pak slečnám učitelkám Veronice Kolompárové a Ivě Stiborové za celkovou organizaci.
fotografie

Mgr. Karel Bendlmajer

21. června 2015

V pátek 19. 6. 2015 se v TV II. uskutečnil tradiční přebor školy ve stolním tenise. Letos byla výrazně slabší účast než v předchozích letech a tak se celá soutěž odehrála v jedné kategorii chlapců 2.stupně. Účastníci byly nejprve rozlosování do 2 čtyřčlenných skupin. V těch hrál každý s každým na 2 vítězné sety a podle výsledků těchto zápasů pak byli nasazeni do pavouka play – off. V tom se pak utkali o konečné umístění v zápasech na 3 vítězné sety.

Výsledky :
7. místo            Stanislav Duna a Ondřej Šmejkal
5. místo            Miroslav Gorol a Jiří Dančo
4. místo            Filip Hovorka
3. místo            David Miko
2. místo            Martin Džudža
1. místo            Ondřej H. Reischel
fotografie

Mgr. Karel Bendlmajer

19. června 2015

Dne 26.5. 2015 se uskutečnila exkurze výběru žáků 2.stupně do Českého Švýcarska. Cílem této zeměpisné exkurze byla nejznámější místa tohoto národního parku - Pravčická brána, Mezní Louka, Divoká a Edmundova (Tichá) soutěska na řece Kamenici. Exkurze byla vydařená, počasí nám přálo a žáci podali slušný sportovní výkon (cca 15 km chůze). Největší ohlas mezi všemi účastníky exkurze měla plavba soutěskami.
fotografie

Mgr. František Bret

19. června 2015

V pondělí 15.6. 2015 Proběhla další exkurze žáků 8. A 9.tříd v rámci projektu „Podpora přírodovědného a technického vzdělávání Ústeckého kraje“ tentokrát na Letiště Václava Havla a na Petřín.
fotografie

Mgr. Karel Bendlmajer

19. června 2015

Ve dnech 16. a 17. 6. proběhla již tradiční akce – bowlingový turnaj žáků 2.stupně v bowlingovém centru na Klíši.
fotografie.
Výsledky Bowlingu

Mgr. Veronika Kolompárová

19. června 2015

V rámci projektu „Dobrá volba“ navštívili žáci našich 8.tříd Střední průmyslovou školu stavební a Střední odbornou školu stavební a technickou, kde se seznámili s učebním oborem instalatér.
fotografie

Mgr. Karel Bendlmajer

18. června 2015

Na naší škole již přes deset let funguje kroužek posilování, kde posilují chlapci i děvčata osmých a devátých tříd. Máme velice dobré výsledky, což je patrné z přiložených fotografií. Žáci se na kroužku učí základní posilovací cviky na všechny svalové partie těla. Učí se, jak správně dýchat a také se učí správnému držení těla. Též se zaměřujeme na životosprávu. Dochází k úpravě jídelníčku cvičenců a k rozvoji jejich svalové hmoty. Žáci musí samozřejmě cvičit i doma. Cvičení doma je jednoduché a je možno cvičit i bez činek – kliky, leh-sedy, dřepy nebo mohou cvičit s jednoručkami.
fotografie

Děkuji všem, kteří na naší škole posilují a nevzdají se. Zbyněk Pazdera

18. června 2015

Branný den 2.tříd na Větruši.

V úterý 17.6. si žáci z druhých tříd vyzkoušeli jak správně ošetřit raněného. Využili jsme pěkného počasí a vyrazili společně lanovkou na Větruši, kde jsme se nejprve kochali krásným výhledem. Poté jsme využili místní hřiště s houpačkami a prolézačkami, kde se může stát spousta úrazů. Žáci měli za úkol ošetřit zranění svého kamaráda - zlomeniny, odřeniny, krvácení, "zavolat" záchrannou službu a nahlásit všechny potřebné údaje. Odměnou za správné ošetření byla sladká drobnost, hry na hřišti a samozřejmě žádný úraz. Těšíme se na další společnou akci!
fotografie

Mgr. Martina Najmanová

11. června 2015

Naše škola se zapojila do vzdělávací kampaně "Husovy stopy. Jan Hus 1415 - 2015. 600 let mezi námi." Stopy obsahují 12 hodnot Jana Husa, které po sobě (nejen) českému národu zanechal jako dědictví: VÍRA, PRAVDA, ČISTOTA, SVOBODA, DŮSTOJNOST, ODVAHA, ÚCTA, POKORA, ODPUŠTĚNÍ, RADOST, LÁSKA, VĚČNOST. Tato slova vyvolávají různé asociace, představy a emoce, a o to právě jde - vyvést lidi z netečnosti a přivést je k otazníkům života. Lidé mají svobodu se k odkazu Jana Husa zachovat třemi způsoby. Mohou si těchto stop nevšímat či je ignorovat. Mohou jimi pohrdat a způsobem svého života je pošlapat. Nebo mohou tyto hodnoty přijmout a postavit se na ně. To znamená podle nich žít.
fotografie

Mgr. Denisa Dologhová

10. června 2015

Výsledky a hodnocení zápasů FINAL FOUR florbalové ligy hraných
v úterý 9. 6. 2015


výsledky:
semifinále ZŠ Mojžíř : ZŠ Palachova 1 : 7 ( 0 : 3 )
naše branka: O. Reischel
o 3. místo ZŠ Mojžíř : ZŠ Hluboká pp 5 : 6 ( 3 : 3, 5 : 5 )
naše branky: J. Reischel, O. Reischel po 2, Mičán 1

Konec špatný, všechno špatné. Tak by se dalo označit naše vystoupení v závěrečném turnaji florbalové ligy. Bohužel jsme se vůbec nepřiblížili našim vynikajícím výkonům ze čtvrtfinále. První zápas (semifinále s Palachovkou) byl z naší strany úplně špatný. Soupeř nás od začátku přehrával, a když jsme mu cestičku k vítězství ještě pěkně ušlapali (nesmyslná nahrávka Blada Kouby a zbytečné vyloučení Hladiny), neměl problém. Poté, co jsme ve druhém poločase za stavu 1 : 4 naši tříminutovou přesilovku spíše ubránili, bylo vymalováno. V samotném závěru jsme se ani nezmohli na pokus o zvrat a soupeř třemi góly dokonal náš zmar. Fuj, ošklivé! Zbyl tedy zápas s druhým poraženým semifinalistou ZŠ Hlubokou. Ta podlehla Nové 3 : 8 a neměla mezi zápasy prakticky žádný čas na odpočinek, což nám mělo hrát do karet. Tento zápas byl z naší strany vydařenější. Skóre bylo sice po celou dobu vyrovnané, ale postupem času jsme získávali herní převahu, měli jsme výrazně více šancí a zápas jsme mohli několikrát rozhodnout už na konci normální hrací doby. To se bohužel nepodařilo a přes několik vyložených šancí se to nepovedlo ani v prodloužení. A úplný závěr prodloužení tak to už byla mojžířská klasika, 10 vteřin před koncem už asi padesátá, ale tentokrát úplně vyložená neproměněná šance Jakuba Reischela, protiútok a 2 vteřiny před koncem prodloužení soupeřův gól v naší brance. 4. místo a zklamání. Je to škoda, letos tu šance minimálně na 3. místo byla, navíc vzhledem k věkovému složení členů kroužku florbalu možná na dlouhou dobu poslední. Ale jak psáno výše, turnaj se nepovedl a hráči se s formou rozhodně nepotkali. Jediný, kdo udržel výkonnost z minula, byl Vlasy v bráně a to prostě nestačilo. Pro úplnost je třeba dodat, že ve finále Nová hrající jen v 5 lidech poměrně suverénně přehrála Palachovku a stala se tak vítězem letošního ročníku.

Mgr. Karel Bendlmajer

1. června 2015

Ve čtvrtek 28.5.2015 proběhla v aule školy 2 divadelní představení "Pohádky z našeho statku" pro žáky 1.stupně.
fotografie

Mgr. Karel Bendlmajer

19. května 2015

Nový jídelníček na červen.


Mgr. Karel Bendlmajer

15. května 2015

ZMĚNA !!!!!! ÚTERÝ, 19.5. 2015 OBĚD Č. 1 - MÍSTO KUŘETE PO SRBSKU, BRAMBORY - VEPŘOVÁ PEČENĚ PO SRBSKU, BRAMBORY
Mgr. Karel Bendlmajer

15. května 2015

Zápis ze zasedání školské rady při ZŠ Hlavní 193
Školská rada

Mgr. Karel Bendlmajer

15. května 2015

Aktualizovaný seznam přijatých do 1.třídy

Mgr. Karel Bendlmajer

8. května 2015

Výsledky a hodnocení čtvrtfinálových zápasů florbalové ligy hraných
ve čtvrtek 7. 5. 2015

výsledky :
ZŠ Mojžíř : ZŠ Mírová 8 : 9 pp ( 4 : 5, 8 : 8 )
naše branky : O. Reischel 5, J. Reischel, Kouba a kozák po 1
ZŠ Mojžíř : ZŠ Mírová 3 : 1 ( 2 : 1 )
naše branky : Mičán 2, J. Reischel 1
ZŠ Mojžíř : ZŠ Mírová 6 : 3 ( 4 : 0 )
naše branky : J. Reischel, O. Reischel, Mičán po 2


Špatná volba. Tak by se dal označit výběr soupeře pro čtvrtfinále ze strany ZŠ Mírové, suverénního vítěze základní části, ve které neztratil ani bod. I přes mé loňské protesty proti nespravedlivému systému čtvrtfinále jsme stejně jako v loňském ročníku jako jediný tým museli hrát všechny čtvrtfinálové zápasy na půdě soupeře. Ale tentokrát to po zásluze vyšlo. Vzhledem k tomu, že v obou předchozích zápasech v tomto roce nás Mírová suverénně přehrála, byl jejich výběr soupeř celkem pochopitelný. Jenže ani v jednom případě jsme nehráli v kompletní sestavě a tak tentokrát tvrdě narazili. Lepší jsme byli již v prvním zápase, ale dostávali jsme hloupé góly. Vždy, když jsme po snaze, tlaku a krásné akci či střele vyrovnali, dostali jsme hloupý gól a soupeř opět odskočil. Když při závěrečné power-play 5 vteřin před koncem jinak sváteční střelec Blade Kouba vyrovnal, věřil jsem, že se štěstí konečně otočí. Ale kdepak, po 15 vteřinách prodloužení soupeř v podstatě jen nahodil na naši branku, Vlasák míč zřejmě dobře neviděl a tahle „šmudla“ zápas rozhodla. Další 2 zápasy ale už byly koncertem našich hráčů. Vlasák se rozchytal k vynikajícímu výkonu a ze všech výborně hrajících hráčů v poli bych tentokrát vyzvedl výkon pana Mičána. Sice byl pořád nejvíce padajícím hráčem celého čtvrtfinále, ale tentokrát přidal i hodně florbalového umu. 2 z jeho branek a zejména ta, kdy předvedl 2 otočky za sebou, byly jako z jiné planety. Druhé čtvrtfinále jsme rozhodli brankami na konci 1. a na začátku 2. půle a pak si zápas velice dobře pohlídali. Rozhodující utkání jsme ovládli jednoznačným způsobem. V poločase jsme vedli 4 : 0 a 3 minuty před koncem už 6 : 1. Pak se sice trochu porouchal Hladina, při jehož zbytečném vyloučení soupeř snížil a 5 vteřin před koncem ještě výsledek upravil, ale o vítězi nebylo pochyb. Naším zcela zaslouženým postupem do FINAL-FOUR přes jasného favorita jsme se postarali o zatím největší překvapení tohoto ročníku a doufám, že jsme neřekli poslední slovo. Náš semifinálový soupeř Palachova postoupil jen díky obrovskému štěstí, kdy v obou zápasech s Vojnovičovou prohrával, před koncem dokázal vyrovnat a oba zápasy pak rozhodl v nastaveném čase. A jak už jsme si ověřili v základní části, je to soupeř určitě hratelný. Takže pojďme na to!!!

Mgr. Karel Bendlmajer

4. května 2015

30.4. 2015 Pálení čarodějnic se školní družinou na hřišti.
fotografie

Naďa Šmahelová a Marie Julová

4. května 2015

MINIFOTBAL IV.KATEGORIE 2015


MINIFOTBAL IV .DOC [33kB]
30.4..2015 KF minifotbal IV. výsledky .XLS [185kB]
Mgr. František Bret

30. dubna 2015

Dne 28. 4. 2015 absolvovali žáci 2.stupně exkurzi do továrny na výrobu dřevěných hraček NBW s.r.o. v Nové Vsi v Horách, jediné továrny svého druhu u nás a na přehradu Fláje a flájský plavební kanál v Českém Jiřetíně. Exkurze byla pořádána v rámci projektu „Přírodovědného a technického vzdělávání Ústeckého kraje“, do kterého je naše škola zapojena. Jednalo by se jistě o zajímavou akci, ale nemožnost návštěvy vlastní výroby v rodinné továrně, velice nepříznivé počasí, které znemožnilo prohlídku plavebního kanálu i fakt, že nebylo možné si prohlédnout zcela unikátní dutou konstrukci vnitřku přehradní hráze se na kvalitě a přínosu exkurze přeci jenom podepsaly. fotografie

Mgr. Karel Bendlmajer

30. dubna 2015

V pátek 20.3.2015 se děti z družin sešly na akci Zvířátková noc. Během večera si děti užily spoustu zábavy, soutěží a her, také kreslily a luštily kvíz se zvuky zvířat. Večer prošly stezkou s úkoly. Kostýmy byly úžasné, rodičům děkujeme za pomoc při jejich výrobě.
fotografie

Naďa Šmahelová a Marie Juklová

25. dubna 2015

Nový jídelníček na květen.


Mgr. Karel Bendlmajer

25. dubna 2015

V pátek 10.4.2015 se děti 4. a 5.tříd sešly na družinové akci Vesmírná noc. Děti se připravovaly důkladně už předem výrobou dekorací, kostýmů a výzdobou herny. Hlavním programem byla Vesmírná diskotéka prokládaná tanečními a pohybovými soutěžemi, pantomimou, scénkami, kresbou vesmíru a zábavnými úkoly. Zlatým hřebem byla stezka odvahy. Kostýmy byly nápadité a některé obzvlášť propracované. Děkujeme rodičům za pomoc dětem.
fotografie

Naďa Šmahelová a Marie Juklová

21. dubna 2015

Dne 20. dubna navštívila 1. C Severoceske divadlo. Deti byly nadsene a tesi se na pristi vylet za kulturou.
fotografie

Mgr. Denisa Dologhová

18. dubna 2015

Volby do školské rady

Mgr. Karel Bendlmajer

27. března 2015

Nový jídelníček na duben.


Mgr. Karel Bendlmajer

25. března 2015

Výsledky a hodnocení 5. turnaje florbalové ligy hraného ve středu 25. 3. 2015

výsledky :
ZŠ Mojžíř : ZŠ Neštěmická 16 : 0 ( 9 : 0 )
naše branky : J.Reischel 7, Kouba 4, Mičán 3, Gorol a Záveský po 1
ZŠ Palachova : ZŠ Neštěmická 17 : 1 ( 8 : 1 )
ZŠ Mojžíř : ZŠ Palachova 3 : 6 ( 1 : 3 )
naše branky : J.Reischel, Mičán 2 a Kouba po 1

Celý závěrečný turnaj byl tak trochu o ničem. Potřebovali jsme získat 4 body k jistotě 6.místa a tím pádem přímému postupu do play-off. Ve zisk 3 bodů jsme pevně věřili u nejslabšího týmu soutěže ZŠ Neštěmická, další bod jsme ale museli uhrát proti týmům z absolutní špičky soutěže Palachově nebo Nové. ZŠ Nová to ale celé „elegantně“ vyřešila tím, že se při jistotě svého postupu na poslední turnaj nedostavila. Její zápasy tak byly kontumovány a celý turnaj přelosován. Nám pak stačilo hned v prvním zápase získat jeden bod a o jeho zisku nebylo od začátku nejmenších pochyb. Hráči Neštěmické sice v obou svých zápasech předvedli statečný výkon, ale herně jsou přeci jen někde jinde, a i když jsme různě točili se sestavou a rekonvalescenta Hladinu nechali celou druhou půli odpočívat, utkání bylo jen otázkou skóre a taky trochu toho, jestli oba naši brankáři udrží čisté konto. V posledním zápase jsme sice podlehli ZŠ Palachova, ale průběh byl vyrovnaný, a protože o nic nešlo, dali jsme opět příležitost všem a opět „pošetřili“ Hladinu. Ten ale přeci jen toužil zasáhnout do hry a také tak učinil. Poté, co chtěl jet za stavu 3 : 5 trestné střílení s argumentem, že ho sám vybojoval (nevím, jak na to přišel, protože bylo nařízené po úmyslné hlavičce soupeře) a nebylo mu to „zlým“ trenérem umožněno, své účinkování v zápase ukončil zahozením florbalky a odchodem do sprch. Je to sice …… a …….. a zasloužil by nakopat do ………, ale vzhledem k jeho obětavosti a vůbec celkové zanícenosti pro reprezentaci, florbal a sport vůbec mu to tentokrát velkoryse odpustím. Navíc ani neplakal. Jinak se kromě asi patnácti, ale vlastně taky už tradičních pádů pana Mičána nic zvláštního nestalo. Rozhodně jsme si ověřili, že v plné sestavě se můžeme s těmi nejlepšími klidně měřit. Cíl byl každopádně splněn, v play-off jsme a teď už se uvidí.

Mgr.Karel Bendlmajer

18. března 2015

Dne 17.3.2015 proběhl v tělocvičně loutkový kabaret "Narcis" známé loutkařské rodiny Kopeckých pro žáky 1.stupně. Dětem i dospělým se představení velice líbilo.
fotografie


Mgr.Karel Bendlmajer

18. března 2015

Vážení rodiče, je třeba zvolit nové členy školské rady z řad zákonných zástupců žáků. Pokud by někdo měl zájem o členství v radě, ať mi dá jakýmkoliv způsobem vědět do konce března 2015. Při příležitosti třídních schůzek v 1. polovině dubna bychom potom provedli volby. Děkuji za spolupráci.
S pozdravem
Mgr. Karel Bendlmajer – ředitel školy

28. února 2015

Ve středu 25. 2. 2015 proběhl karneval přípravných tříd.
fotografie

Mgr. Karel Bendlmajer

27. února 2015

Výsledky a hodnocení 4. turnaje florbalové ligy hraného ve čtvrtek 26. 2. 2015

výsledky :
ZŠ Mojžíř : ZŠ Hluboká 8 : 11 ( 5 : 3 )
naše branky : J.Reischel 5, Mičán 2, Kouba 1
ZŠ Hluboká : ZŠ Velké Březno 10 : 7 ( 8 : 4 )
ZŠ Mojžíř : ZŠ Velké Březno 8 : 3 ( 3 : 2 )
naše branky : J.Reischel 4, Mičán 2, Kouba a Čurda po 1

Tak jsem si po návratu jednoho „simulanta“ a 2 vítězstvích v minulém turnaji myslel, že už máme po problémech a do toho se nám zranil „simulant“ další. Do turnaje jsme nastupovali oslabeni o do té doby nejproduktivnějšího hráče Hladinu. V našem úzkém kádru je každá taková neúčast hrozně znát. Troufnu si říct, že v kompletní sestavě bychom oba zápasy vyhráli, koneckonců ani takhle k tomu nebylo daleko. I když jsme v prvním zápase proti Neštěmicím inkasovali hned z úvodního buly, nijak nás to nepoznamenalo. Rychle jsme otočili, Vlasák se rozchytal výbornému výkonu, byli jsme lepší a zdálo se, že zápas bezpečně kontrolujeme a svět je zalitý sluncem. V druhé půli se ale pan Vlasák trochu porouchal, dostali jsme 2 velmi laciné góly (pak ostatně ještě několik dalších) a naše hra začala být trochu křečovitá. Ve snaze zvrátit vývoj zápasu zpět na svou stranu jsme vyráběli chyby, a i když jsme stáhli hru jen na 4 hráče, zvrat se tentokrát nekonal. Škoda, měli jsme na to. Ve 3. zápase turnaje se ukázala výhoda mezizápasové pauzy. V pěkně vyhřáté tělocvičně soupeři hrajícímu druhý zápas za sebou postupně docházely síly a nebýt chyb Gorola a Vlasáka, který tentokrát nastoupil v poli a předvedl celou řadu pěkných, leč bohužel hokejbalových zákroků, bylo rozhodnuto už do poločasu. Ve druhém poločase jsme postupně náskok navyšovali a dovolili si zase i hru na zemi pana Mičána, či hru tělem napříč tělocvičnou (bez míčku) v podání Blada Kouby. Až to nakonec zase rozsvítil hrou rukou pan Vlasák. Po tomto jeho nenápadném kousku soupeř z nájezdu překonal jinak vynikajícího Džudžu a upravil na konečných 8 : 3. Takže padesátiprocentní úspěšnost. V březnu pořádáme ještě poslední turnaj základní části, kterého se tentokrát účastní 4 týmy. Pokud budeme kompletní, mohli bychom uspět a dosáhnout ještě na umístění v první šestce, které zaručuje přímý postup do play – off.

Mgr. Karel Bendlmajer

25. února 2015

Nový jídelníček na březen.
Mgr. Karel Bendlmajer

20. února 2015

OTEVŘENÍ HŘIŠTĚ PRO DĚTI


ZDARMAVzhledem k příznivému počasí letos otevíráme hřiště již v březnu. Od 4. března 2015 do konce června 2015 mohou děti využívat hřiště opět v tradičních termínech:

Středa 15,30 – 17,00
Pátek 16,00 – 17,00
Neděle 9,30 – 12,00

Po tuto dobu bude na hřišti přítomen správce nebo školník, kteří budou dohlížet na pořádek a bezpečnost. V ostatních časech a případech je možno hřiště využívat pouze za úplatu !

Mgr. Karel Bendlmajer

6. února 2015

Seznam přijatých do 1.třídy
Seznam byl aktualizován 17.2.2015

Mgr. Karel Bendlmajer

6. února 2015

Je nám líto, ale k dnešnímu dni byla definitivně ukončena činnost kroužku boxu, kickboxu a sebeobrany. Děkuji za pochopení.

Mgr. Karel Bendlmajer

28. ledna 2015

Plakát k dodatečnému zápisu


Mgr. Karel Bendlmajer

28. ledna 2015

Nový jídelníček na únor.Mgr. Karel Bendlmajer

16. ledna 2015

Informace o projektu Dotyk

9. ledna 2015

Výsledky a hodnocení 3. turnaje florbalové ligy hraného ve středu 7. 1. 2015

výsledky :
ZŠ Mojžíř : ZŠ Vojnovičova 13 : 5 ( 8 : 2 )
naše branky : O.Reischel 6, J.Reischel 4, Kouba 2, Gorol 1
ZŠ Vojnovičova : ZŠ Chlumec 8 : 5
ZŠ Mojžíř : ZŠ Chlumec 8 : 4 ( 3 : 3 )
naše branky : Reischelové po 4

Tak jsme se dočkali návratu „simulanta“ a na naší hře se to výrazně projevilo. I když jsme se tentokrát neutkali s týmy z absolutní špičky florbalové ligy, žádní nazdárkové to rozhodně nebyli, vždyť Chlumec je např. účastníkem letošního finálového turnaje florbalu IV. Do prvního zápasu jsme vlétli jako uragán a první gól jsme soupeři povolili až za stavu 6 : 0. Pak se sice hra opticky vyrovnala, ale když soupeř na začátku 2. půle snížil na 9 : 4 a jeho trenér začal volat už jen o 5, nasázeli naši hráči další 4 branky a bylo po „dramatu“. Výborný výkon, i když musíme uznat, že jsme měli i trochu štěstí, protože soupeř v tomto zápase trefil 6 tyčí a 1 břevno. Druhá výhra je ještě cennější. Chlumec hrál koncentrovaně, a přestože jsme v 1. poločase měli více ze hry, více šancí a 3x jsme vedli, soupeř vždy dokázal vyrovnat. Na konci 1. půle jsme tedy stáhli hru jen na 4 nejsilnější hráče, což se nakonec ukázalo jako výborný tah trenéra týmu. Čtveřice složená z bratrů Reischelů, Kouby a Mičána fyzicky vydržela, a i když pan Mičán strávil většinu 2. poločasu na zemi, dokázala soupeře zlomit a dovést zápas do vítězného konce. Nejen je, ale i všechny ostatní hráče je třeba pochválit, výkon dobrý, a protože Hladinu hodně uklidňoval pohled do zasněžené krajiny, tak se i jeho nervovou soustavu podrželo udržet v mezích širší normy. Uvidíme, co přinesou další turnaje, ale s takovou hrou bychom se do play-off dostat měli a ani tam bychom nemuseli být bez šancí.

Mgr. Karel Bendlmajer

20. prosince 2014

Dne 9.12.2014 v podvečerních hodinách proběhly na naší škole třídní schůzky spojené jako již tradičně s besídkami přípravných tříd, vánočními trhy v jídelně a dnem otevřených dveří, kdy může široká veřejnost včetně rodičů a žáků budoucích prvňáčků navštívit školu, prohlédnout si její vybavení, získat informace a hlavně shlédnout jednotlivé zájmové našich žáků a v případě zájmu se do nich i aktivně zapojit.

fotografie

Mgr. Karel Bendlmajer

20. prosince 2014

Dne 5.12.2014 zorganizovala třída 9.A pod vedením třídní učitelky Veroniky Klimkové Mikulášskou nadílku pro žáky 1.stupně naší školy a děti z přilehlé mateřské školky. Akce proběhla za finanční podpory SRPŠ.

fotografie

Mgr. Karel Bendlmajer

20. prosince 2014

V úterý 16.12. proběhla v aule školy tradiční vánoční besídka tříd 1.stupně. Akce pod vedením paní učitelky Čepelové se účastnili žáci téměř všech tříd 1.stupně a navštívilo ji zhruba 300 diváků.

fotografie

Mgr. Karel Bendlmajer

20. prosince 2014

Den elektroúčesů – již 3.ročník soutěže jednotlivců a tříd ve sběru elektroodpadu , baterií a víček spojené se soubojem o nejbláznivější účes se konal 12.12.. Ve sběru víček z 1.stupně zvítězila PT 1, nejvíce elektra a baterií sebrala třída 1.B. Na 2.stupni zvítězila třída 6.A v obou kategoriích. Vítězové byli odměněni sladkostmi zakoupenými z příspěvku SRPŠ. Také byli oceněni nejlepší elektrosběrači jednotlivých tříd. Nejúspěšnějším elektrosběračem z 1.stupně se stal Tomáš Pokorný z 1.B a z 2.stupně René Záveský ze 6.A. O vítězi v kategorii elektroúčesů rozhodly hlasy (doslova) publika - 1.stupeň ocenil kreaci Anny Lamové z 5.A, z 2.stupně zvítězila Daniela Cibulková ze 7.B. V kategorii učitelských elektroúčesů nejvíce žákovských hlasů získala Marie Zimmermannová.
Vyhodnocení v aule slovem i humorem tradičně úspěšně doprovázel pan zástupce Zbyněk Pazdera.

fotografie

Miroslava Kunzová

19. prosince 2014

ZÁPIS DO 1. TŘÍD - plakát ke stažení zde


INFORMAČNÍ LETÁK - ke stažení zde


Mgr. Karel Bendlmajer

19. prosince 2014

Nový jídelníček na leden.


Je nám lito, ale neustále se zvyšující náklady na potraviny a energie nás nutí od ledna 2015 po mnoha letech zvýšit ceny obědů u jednotlivých kategorií strávníků následujícím způsobem:
M do 6 let ze 17,- na 19,- Kč
V 7 - 10 let z 19,- na 21,- Kč
X 10 - 14 let z 21,- na 23,- Kč
Y 15 a více z 22,- na 24,- Kč
Dospělí z 26,- na 28,- Kč ( výše příspěvku z FKSP zůstává 9,- Kč přímá platba činí tedy 19,-Kč ) Za dospělé pracovníky zaměstnavatele jsou pro potřeby této směrnice považováni pouze aktuálně pracující v pracovním poměru ( smlouva ), pracovníci na dohodu ( bez nároku na příspěvek z FKSP ) a tzv. "vlastní" důchodci.
Cizí strávníci ze 42,-na 46,- Kč


Pro připomenutí :
1) Přihlášky a placení obědů denně v době úředních hodin vedoucí ŠJ ( 12,00 - 13,00 a 13,30 - 14,00 ), poslední pracovní den v měsíci 7,00 - 16,00, první pracovní den v měsíci 7,00 - 8,00, rozšíření těchto hodin je pružné a různé v jednotlivých měsících a strávníci jsou o něm včas informováni.
2) Strávníci mají možnost výběru ze dvou jídel ( druhé jídlo je vařeno v případě, že si ho objedná minimálně 16 strávníků ).
4) Způsob placení stravného - v hotovosti u vedoucí jídelny, bezhotovostně na účet školy 0881005329/0800 Č.S., a.s.
5) Odhlašování obědů - telefonicky ( 47 273 18 19, 47 273 12 53 ) nebo osobně u vedoucí jídelny - nejpozději do 13,00 hod. Oběd musí být odhlášen vždy minimálně den předem.
6) Obědy jsou vydávány na základě platných stravenek.
7) V případě onemocnění je možno první den nemoci vyzvednout oběd v jídelně do vlastních čistých jídlonosičů, na další dny je nutno obědy odhlásit.


Mgr. Karel Bendlmajer

19. prosince 2014

Výsledky a hodnocení florbalu III.

školu reprezentovali :
brankář : Martin Džudža
hráči v poli : Pavel Kozák, Elemír Duna, Miroslav Gorol, David Mičán, Adam Bunda, René Záveský, Ondřej Šmejkal

základní skupina pondělí 8.12.2014
ZŠ Mojžíř : ZŠ Povrly 14 : 1 ( 7 : 0 )
branky : Duna 5, Záveský 4, Mičán 3, Kozák 2
ZŠ Mojžíř : ZŠ SNP 9 : 1 ( 5 : 1 )
branky : Kozák 3,Mičán, Gorol a Šmejkal po 2
ZŠ Mojžíř : ZŠ Neštěmická 13 : 3 ( 6 : 2 )
branky: Mičán 3, Kozák, Gorol, Záveský a Šmejkal po 2, Duna a Bunda po 1
ZŠ Mojžíř : ZŠ Rabasova 5 : 13 ( 2 : 9 )
branky: Mičán a Gorol po 2, Duna 1

V základní skupině jsme si nejprve zcela bez problémů poradili s družstvy Povrlů a SNP. Do prvních menších potíží nás dostala až Neštěmická, která v první půli dokonce vedla. Naštěstí se nám ale ještě do konce poločasu podařilo průběh zápasu zvrátit a druhou půli jsme pak změnili v exhibici. V posledním zápase obou postupujících celků se ZŠ Rabasova šlo vlastně „jen“ o prestiž a o výhodnější nasazení do finálového turnaje. Tentokrát nám ale zcela utekl začátek zápasu a v poločase bylo rozhodnuto. Ve druhé půlce jsme sice vyrovnali hru, ale soupeře už nic netlačilo a vývoj bezpečně kontroloval. I přes prohru jsme postoupili ze druhého místa do finálové skupiny.

finálová skupina čtvrtek 11.12.2014
ZŠ Mojžíř : ZŠ České mládeže 1 : 11 ( 1 : 6 )
branka : Záveský
ZŠ Mojžíř : ZŠ Vojnovičova 6 : 10 (: 3 : 3 )
branky : Duna 3, Kozák 2, Bunda 1
ZŠ Mojžíř : ZŠ Mírová 3 : 5 ( 2 : 2 )
branky : Šmejkal 2, Duna 1

Nepřišel Mičán. A vzhledem k tomu, že se jednalo o naprosto zásadního hráče našeho družstva, bylo již před zahájením turnaje jasné, že to nepůjde. A taky nešlo. Přesto je třeba všechny zbývající hráče pochválit. Proti Vojnovičově a Mírové odehráli dobré zápasy a drželi krok prakticky po celou dobu. I v 1.zápase s nejlepším týmem celého turnaje a jeho vítězem Českou mládeží drželi až do 7.minuty nerozhodný výsledek, pak nás soupeř ale 3 góly v jedné minutě zlomil a otevřel si střelnici. Vzhledem k tomu, že jsme všechny 3 zápasy prohráli, ze skupiny jsme nepostoupili a závěrečné zápasy sledovali jen z tribuny. Loňské 2.místo jsme tak neobhájili a ze svých pozic jsme notně ustoupili. Musíme ale sportovně uznat, že na víc jsme neměli, a i když s Mičánem bychom mohli uvažovat o postupu ze skupiny, první 3 týmy složené ze závodních florbalistů případně hokejistů bychom neohrozili. To je jiná „liga“ a s rozvojem florbalu se ukazuje, že týmy složené ze snaživých „amatérů“ už nebudou mít proti „profíkům“ šanci. Přesto všem hráčům patří poděkování a brankáři Džudžovi navíc pochvala za výborný výkon.

Pořadí prvních týmů :
1. České mládeže
2. Vinařská
3. Rabasova
4. Mírová

fotografie

Mgr. Karel Bendlmajer

3. prosince 2014

Mikulášská diskotéka

29. listopadu 2014

Nový jídelníček na prosinec.


21. listopadu 2014

Ve čtvrtek 13.11. všichni žáci školy navštívili pořad Dana Kubici "A pořád se něco hraje..". Jednalo se o 3 vydařená pásma přizpůsobena vždy určité věkové kategorii. Asi největší úspěch měl pořad pro nejstarší kategorii zaměřený na hudbu skupiny Beatles.
fotografie

21. listopadu 2014

Výsledky a hodnocení turnaje základní skupiny florbalu IV. hraného ve středu 19. 11. 2014
Školu reprezentovali :
brankáři: Jindřich Košík, Jan Vlasák
hráči v poli: Ondřej Hladina Reischel, Jaroslav Kouba, Radek Jahoda, Jakub Horvát, Petr Jiskra, Marek Farkáš, Janusz Duna
naše výsledky :
ZŠ Mojžíř : ZŠ Povrly 10 : 4 ( 8 : 1 )
naše branky : Hladina 5, Kouba a Jiskra po 2, Horvát 1
ZŠ Mojžíř : ZŠ Trmice 7 : 4 ( 2 : 2 )
naše branky : Hladina a Jiskra po 3, Jahoda 1
ZŠ Mojžíř : ZŠ Neštěmická 8 : 3 ( 6 : 1 )
naše branky : Hladina 4, Duna 3, Horvát 1
ZŠ Mojžíř : ZŠ Mírová 0 : 14 ( 0 : 9 )
naše branky : vůbec nikdo

Námi pořádaná skupina D měla nakonec očekávaného vítěze, když do FINAL FOUR hraného v pátek 21. 11. zcela zaslouženě postoupila suverénní ZŠ Mírová. My jsme odehráli 3 dobré zápasy a jeden velmi špatný. Nejprve jsme hladce přehráli Povrly, v poločase bylo rozhodnuto a pak už se jen dohrávalo. Asi nejlepší výkon jsme podali proti Trmicím. Tento zápas se pro nás dlouho nevyvíjel dobře, ale vůlí a nasazením jsme ho v posledních minutách dokázali otočit ve svůj prospěch. Proti nejslabšímu účastníku turnaje Neštěmické to bylo takové o ničem. No a pak přišel „finálový zápas“ dvou neporažených celků a ten se tedy opravdu nepovedl. Sílu soupeře jsme znali, chtěli jsme se ho pokusit zaskočit rychlou, agresivní hrou, ale kdepak. Vůbec jsme neměli nárok, a i když bychom si nějaký čestný gól zasloužili, kvalita byla někde jinde. Celkově ale je třeba tým pochválit, nikdo vyloženě nezklamal, všichni bojovali. Je ale samozřejmě hrozně znát, že z celého našeho týmu chodí na kroužek pravidelně pouze Hladina a Jára, který ovšem střídá kroužek s fyzickou přípravou. V týmu pak převládají jednorucí fotbalisté, kteří fyzicky stačí, ale herně nemohou mít proti závodním florbalistům šanci.
K.Bendlmajer

13. listopadu 2014

Měsíc filmu na školách

Naše škola se zapojila do projektu Příběhy bezpráví, který v rámci vzdělávacího programu Jeden svět na školách, organizuje společnost Člověk v tísni. Cílem tohoto projektu je připomenout žákům 25. výročí sametové revoluce a dobu totalitního režimu, kterou sami nezažili.
Tuto příležitost dostali žáci 9.A, 8.B a zájemci ze 7.B, kteří 6.11.2014 v aule školy nejdříve viděli film 1989: Z DENÍKU IVANY A. o době pádu totality pohledem středoškolské studentky. Následovala beseda s panem Zdeňkem Zahrádkou, známým fakírem a kouzelníkem, který tentokrát čaroval se slovy a vzpomínal na dobu socialismu a komunismu . Zajímavé byly jeho zážitky z emigrace, návrat do vlasti spojený s vyšetřováním a odsouzením,…minuty ubíhaly, na všechny vzpomínky ani nezbyl čas, ale možná přijde i kouzelník příště zase mezi nás, rádi ho uvidíme. Děkujeme panu Zahrádkovi za ochotu a čas, který nám věnoval.
fotografie

12. listopadu 2014

Výsledky a hodnocení 2. turnaje florbalové ligy hraného v úterý 11. 11. 2014
naše výsledky :
ZŠ Mojžíř : ZŠ Vinařská 7 : 7 ( 4 : 3 )
naše branky : Hladina 4, Mičán 2, Kouba 1
ZŠ Mojžíř : ZŠ Mírová 2 : 12 ( 0 : 7 )
naše branky : Hladina a Mičán po 1

Do druhého turnaje jsme přeci jen posílili a hlavně v 1.utkání to bylo znát. S několikanásobnými vítězi celé soutěže jsme odehráli naprosto vyrovnaný zápas, ve kterém jsme po většinu času vedli, dvakrát i dvougólovým rozdílem. I když výsledná remíza byla asi spravedlivá, dojít k ní rozhodně nemuselo. Těsně před koncem zápasu se zcela zbytečně nechal vyloučit jinak velmi dobře hrající Mičán, kterému se po celozápasovém nadávání na rozhodčího, na svět, na soupeře a vůbec na všechno ( v čemž mu mimochodem především Hladina a také Jára zdatně sekundovali ) konečně přepálily spoje v hlavě a brutálně srazil protihráče na mantinel. V přesilovce soupeř vyrovnal a bylo po zápase. Jinak ale i přes některé chyby dobrý výkon a dobrý zápas. Ve druhém utkání šla hra rapidně dolů, ale nadávalo se o to víc. Sice jsme hráli prakticky bez odpočinku a v úzkém kádru, ale to nemůže omluvit nedůstojný výkon a hrozné chování. Tudíž je třeba se nad sebou zamyslet. I když bychom na to herně mít mohli, bude-li se takové vystupování ještě někdy opakovat, tým ze zápasu stáhnu a naše účinkování v lize ukončím.
K.Bendlmajer

6. listopadu 2014

Pozvánka na DOD 2014

5. listopadu 2014

Dne 20.10. proběhlo zasedání školské rady. Dokument ke stažení zde.


31. října 2014

Nový jídelníček na listopad.


21. října 2014

Naše škola podala žádost v o finanční příspěvek z fondu prevence kriminality. Díky tomu, že žádost byla přijata a finanční podporu města jsme získali, mohlo na škole 20.října proběhnout vystoupení známého zpěváka Radka Bangy – Gipsyho s pořadem „Nenech se ovládnout !“. Jednalo se vlastně o program navazující na předchozí úspěšně realizovanou akci s názvem „Když chceš, tak to dokážeš.“ Zpěvák ve svém pořadu na svých vlastních životních zkušenostech ukazuje různá úskalí a problémové situace a zároveň i možnosti, jak je řešit. Pásmo je prokládáno písněmi a společnými akcemi se žáky a je pro děti nejen poučné, ale i velice atraktivní. fotografie

21. října 2014

Výroční zpráva 2013-2014

17. října 2014


Výsledky a hodnocení 1. turnaje florbalové ligy hraného ve středu 15. 10. 2014
naše výsledky :
ZŠ Mojžíř : ZŠ Rabasova 5 : 10 ( 5 : 3 )
naše branky : Hladina a Kouba po 2, Šmejkal 1
ZŠ Mojžíř : ZŠ Elišky Krásnohorské 6 : 12 ( 3 : 8 )
naše branky : Hladina 5, Kouba 1

Do nového ročníku florbalové ligy jsme vstoupili dvěma porážkami, ale upřímně řečeno, nic jiného jsme ani nemohli čekat. Vzhledem k odchodu pánů Sahuly a Bočka, dlouhodobé absenci Jakuba Reischela a náhlému onemocnění pánů Kozáka a Mičána, jsme prostě neměli dost lidí. Herně to nebylo špatné a, jak ukázala 1.půle 1.zápasu, měli bychom na to. Pouhá čtveřice našich hráčů v poli ale neměla dost sil, a když po půli pravidelně se střídající lajny soupeře zařadily vyšší rychlosti, celkem pochopitelně přestávala stíhat. V podobném duchu se pak neslo i druhé utkání. Rozhodně žádná ostuda, solidní hra i důstojný výsledek, ale v tomto počtu a složení nemůžeme se silnými soupeři pomýšlet na úspěch. Tak uvidíme, co se změní do příštího turnaje. Třeba se vyprázdní marodka, třeba začnou chodit i další sportovci, kteří by herně mohli být posilou, ale z nějakého důvodu na kroužek ne a ne přijít. A pak by to jít mohlo.
K.Bendlmajer

18. září 2014

Přehled kroužků a nepovinných předmětů ve školním roce 2014/2015 otevřených k 17.9.2014 ke stažení ve formátu .doc zde

17. září 2014

Zápis ze členské schůze výboru SRPŠ při ZŠ Hlavní dne 16.9.2014 ke stažení ve formátu .doc zde

15. září 2014

Vážení rodiče, protože se nám na konci prázdnin a ještě i na začátku nového školního roku velmi výrazně navýšil počet prvňáčků, musíme ze zákonných důvodů přistoupit k jejich rozdělení do tří tříd. Nově vzniklá 1.C začne v samostatné učebně na 2.patře 1.stupně fungovat od pondělí 22.9.2014 a povede ji paní učitelka Mgr. Denisa Dologhová. V tomto týdnu budou ještě dokončeny práce na vybavení učebny tak, aby byla zařízena stejně jako zbývající třídy 1.stupně. Je mi líto, že budeme muset trochu narušit vznikající třídní kolektivy, ale jednak, jak už je uvedeno výše, nám to ukládá zákon a navíc práce v menších kolektivech bude mnohem efektivnější a dětem jenom ku prospěchu. Děkuji za pochopení.

11. září 2014

Informace pro vycházející žáky a jejich rodiče.
Testy k volbě povolání
Katalog SŠ Ústí nad Labem
SŠ se sportovním zaměřením

11. září 2014
Vážení rodiče, dovolujeme si Vás pozvat na úvodní informační schůzky SRPŠ v úterý dne 16.9.2014. Od 16,00 ve sborovně proběhne schůze výboru SRPŠ. Třídní schůzky pak budou probíhat pro všechny třídy zároveň od 16,45.

10. září 2014

INFORMACE O UZAVŘENÍ HŘIŠTĚ

Počínaje dnem 15.9.2014 bude zahájena rekonstrukce povrchu školního hřiště. Z toho důvodu bude hřiště od tohoto dne do dokončení prací ZCELA UZAVŘENO. To se samozřejmě týká i tzv. „volných hodin“, ve kterých je hřiště dětem k dispozici zdarma.

7. září 2014
Oznámení o ředitelském volnu

7. září 2014
Vědecký kroužek VĚDA NÁS BAVÍ od října na naší škole Chceš …si sestrojit raketu?...hrát si s magnety?...postavit funkční model srdce ? Přihlas se na www.vedanasbavi.cz a staň se vědcem. Kroužek je pro 1. stupeň a bude probíhat každý čtvrtek od 14:00 do 15:00 Přijď se podívat na úvodní hodinu 2.10.2014. a zkus si postavit funkční sopku.
informační leták

Pravý roh
© Copyright 2007 Demo. All rights reserved.